Aile Danışmanlığı ülkemizde gözardı edilen bir konu olmakla birlikte, hiç bir problem olmadığı durumlarda bile çiftlerin arasında ki iletişimn daha
kaliteli hale getirilmesi için mutlaka uygulanması gereklidir.

Yalova Aile danışmanlığı ve Yalova Evlilik terapisi konularında uzman  desteği almak, eşlerin arasındaki iletişimi arttırmak, anne baba tutumları, sağlıklı bir cinsel yaşam gibi konularda sizlere gerekli desteği vermeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir insan sağlıklı bir aileyi oluşturur ve yine aynı şekilde sağlıklı aileler de sağlıklı bir toplumun oluşması için büyük rol oynar.

Yalova psikolog Dila Demir olarak, ailemizin daha sağlıklı ve huzurlu, mutlu olabilmesini sağlmayı hedefliyoruz. Aileyi oluşturan kişilerin (Bireylerin) sorunlarının ana kaynağına inerek aile danışmanlığı yapıyoruz. Bireysel problemleri ortadan kaldırdıktan sonra ailesel sorunları çözüyoruz. Aile dnaışmanlığı sadece çiftler arasında yaşanan sorunları değil, tüm aileyi etkileyen ölüm hastalık gibi olaylarda da yaşanan travmaları da kapsar.

Yalova ve Orhangazi için de Aile Danışmanlığı vermeye devam ediyorum. Karamürsel Gölcük ve İzmitte Aile danışmanlığı hizmetlerimiz de hız kesmeden devam etmekte.

UNUTMAYIN !

Eşler arasında yaşanan sorunlar çocuğunuzu etkilemesin. Ayrılma, boşanma gibi durumlarda çocuklarınızla, ailenizle nasıl doğru etkileşim kuracağınızı öğrenin. Aile bireylerinin tamamen sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmesi, aile danışmanlığının en önemli konusudur.

EVLİLİKLERDE TERAPİNİN FAYDALARINDAN YARARLANIN !

Evlilik terapisi ya da çift terapisine, çiftler genellikle geçinemediklerinde, tartışmalar sonucunda, ilişkinin geçmişteki gibi olmaması sebebiyle iletişimsel sorunlarla ortak karar alarak gelirler.

Birbirini Kabul Etmeyi Öğrenmek !

Eşlerin evlilikte sorun olduğunu kabul etmesi genellikle zor olabilmektedir. Yalova Evlilik Terapisi ve Orhangazi Evlilik terapisi desteğimiz ile dıştan bakıldığında kişiye özgü gibi gözüken psikolojik problemlerin genellikle altında bir evlilik sorunu yatmaktadır. Eşler birbirlerinin bağımsız kendilerine özel bir insan olarak görmeyi öğrenmelidirler.

Bazı Sorunlar Evlenmeden Başlar !

Evlenmeden önce görülen ama görülmek istenmemiş bir çok sorun, ileride evliliğin kendisine taşınır. Eşlerin sorumluluk paylaşması, birbirleri ve
aile üyeleriyle, arkadaşları ve çocukları ile uyum içinde fikir alarak, birlik sağlamaları evlilik terapisinin konusudur.

Orhangazi'de Psikolog

Merkezimiz Karamürsel'de olmasına rağmen Orhangazi'den gelmekte oldukça kolaydır. Orhangazi'den gelen misafirlerimize bir deniz havası eşliğinde terapi almaları konusunda yardımcı olmaktayız.

Orhangazi, Yalova ve İzmitten Aile Danışmanlığı ve evlilik terapisi almak  isteyenlerin telefonla (0 536 577 4342) randevu almaları daha iyi olur.


EVLİLİK TERAPİSİ NASIL YAPILIYOR

Evlilik terapilerinde eşlerle birlikte ve ayrı ayrı görüşmeler yapmaktayım. Kişilik analizleri yapıldıktan sonra bazı psikolojik testler ile kişilik özelliklerini belirliyoruz ve sorunda kişilerin rolü, ifade biçimleri, problemi çözme yeteneklerini belirliyoruz.


İletişim Bilgileri


 • Adres : Yalova Adres:
  Merkez mah. Mali müşavirler sitesi karşısı, villa E3 , Merkez / Yalova

  İzmit Adres :
  Ömerağa mah. Fethiye cad. Tanaydın iş hanı, kat 3 İzmit / Kocaeli

  Karamürsel Adres :
  4 Temmuz Mah. İnönü Cad. Hakan Kurt Sk. No:15/3Karamürsel / KOCAELI
 • Telefon : 0 536 577 4342
 • E-Posta : info@dilademir.com.tr

Facebook'tan Takip Edin!